top of page

Hangi korolara başvuruda bulunabilirim?

2023 Bahar Dönemi seçmelerimizde Boğaziçi Caz Korosu, Boğaziçi Gençlik Korosu, MAGMA Performans, MAGMA Oda Korosu ve MAGMA 101 için başvuru kabul etmekteyiz.

İstanbul dışında yaşıyorum, yine de seçmeye başvurabilir miyim?

MAGMA 101 için farklı şehir ve ülkelerden seçmelerimize dahil olabilirsiniz. Ancak, Boğaziçi Caz Korosu, Boğaziçi Gençlik Korosu, MAGMA Performans ve MAGMA Oda Korosu çalışmalarını İstanbul’da gerçekleştirmektedir. Dolayısıyla, çalışmalar süresince İstanbul’da ikamet etmeniz veya düzenli olarak İstanbul'a gelmeniz gerekecektir.

Korolardaki yaş sınırı nedir? Seçmelere başvurmak için hangi yaş aralığında olmam gerekir?

Boğaziçi Caz Korosu
31 Aralık 2001 ve öncesinde doğduysanız seçmelerimize başvurabilirsiniz. Üst yaş limitimiz yoktur.

Boğaziçi Gençlik Korosu

1 Ocak 2001-31 Aralık 2007 tarihleri arasında doğduysanız seçmelerimize başvurabilirsiniz.

MAGMA Performans

31 Aralık 2005 ve öncesinde doğduysanız seçmelerimize başvurabilirsiniz. Üst yaş limitimiz yoktur.

MAGMA Oda Korosu

31 Aralık 2005 ve öncesinde doğduysanız seçmelerimize başvurabilirsiniz. Üst yaş limitimiz yoktur.

MAGMA 101
31 Aralık 2008 ve öncesinde doğduysanız seçmelerimize başvurabilirsiniz. Üst yaş limitimiz yoktur.

Koroların müzikal içerikleri nedir? Hangi koro beni̇m için daha uygun olur?

 

Boğaziçi Caz Korosu

21 yaş ve üzerindeyseniz, en az 1 yıl boyunca çok sesli korolarda şarkı söylediyseniz, tercihen amatör ya da akademik düzeyde müzik eğitiminiz bulunuyorsa, nota ve solfej bilgisine sahipseniz, farklı dillerde ve çeşitli tarzlarda, yoğun çalışma isteyen nitelikli koro eserleri için zaman ayırabileceğinizi/yaratabileceğinizi ve belirlenen prova/ek çalışma/konserler ile yurt içi ve yurt dışındaki festival/yarışmalara tam katılım (Çalışmalarımız İstanbul’da gerçekleşmektedir; dolayısıyla çalışmalar süresince İstanbul’da ikamet etmeniz veya düzenli olarak İstanbul'a gelmeniz gerekecektir.) sağlayabileceğinizi düşünüyorsanız, disiplinli bir korist hayatını sürdürebileceğinize inanıyorsanız; uzun yıllar koromuzda şarkı söylemek istiyorsanız Boğaziçi Caz Korosu kadrosuna katılmak için başvurabilirsiniz.

Boğaziçi Gençlik Korosu
15-21 yaşları arasındaysanız, belli bir müzikal altyapınız varsa, koronun yoğun çalışma temposuna ayak uydurabileceğinize inanıyorsanız, belirlenen prova/ek çalışma/konser/festival/yarışma katılımını (
Çalışmalarımız İstanbul’da gerçekleşmektedir; dolayısıyla çalışmalar süresince İstanbul’da ikamet etmeniz veya düzenli olarak İstanbul'a gelmeniz gerekecektir.) tam olarak sağlayacağınızı düşünüyorsanız, farklı dillerde ve çeşitli tarzlarda repertuvar çalışmalarına uyum sağlayabileceğinize inanıyor, ailemize farklı bir değer katabileceğinizi düşünüyorsanız, uzun yıllar koromuzda şarkı söylemek istiyorsanız Boğaziçi Gençlik Korosuna başvurabilirsiniz.

MAGMA Performans

18 yaş ve üzerindeyseniz, koro müziğinde gelişime açıksanız, ABBA, Queen ve The Beatles gibi büyük müzik gruplarının eserlerinin çok sesli düzenlemelerini seslendirmek istiyorsanız, rahat bir çalışma temposunda koro tecrübesi yaşayarak kaliteli müzik üretme hedefiyle bir araya gelmiş, sosyal yönü kuvvetli, büyük bir ailenin parçası olmayı hayal ediyor, repertuvar çalışmaları için düzenli olarak zaman ayırabileceğinize inanıyorsanız, ailemize değer katabileceğinizi düşünüyorsanız MAGMA Performansa başvurabilirsiniz.

MAGMA Oda Korosu

18 yaş ve üzerindeyseniz, koro müziğinde gelişime açıksanız, Anadolu'nun farklı dillerinden çok sesli eserler seslendirmek istiyor, farklı renkleri çok sesli koro müziğinin birleştirici gücüyle bir araya getirmek fikrinden heyecan duyuyorsanız, çeşitli dillerde ve tarzlarda repertuvar çalışmaları için düzenli olarak zaman ayırabileceğinize inanıyorsanız, ailemize değer katabileceğinizi düşünüyorsanız MAGMA Oda Korosuna başvurabilirsiniz.

MAGMA 101
14 yaş ve üzerindeyseniz, çok sesli koro deneyimi, koro kültürü altyapısı ve temel müzik teorisi bilgileri edinmek veya bu alanlardaki
birikiminizi geliştirmek, ses ve nefes kullanımı ve temel koro şarkıcılığı dersleriyle potansiyelinizi ortaya çıkarmak, koro şarkıcılığı becerisi ve bilinci kazanmak istiyor ve bu çalışmalar için düzenli olarak zaman ayırabileceğinize inanıyorsanız, 
İstanbul’da ikamet etmemenize veya düzenli olarak İstanbul'a gelme imkanına sahip olmamanıza rağmen ailemizin bir üyesi olmak istiyorsanız MAGMA 101'e başvurabilirsiniz.

 

Seçmelere nasıl başvurabilirim?

www.bogazicicazkorosu.com ya da www.magmakoro.com adreslerindeki "Bize Katılın" sekmesinden ulaşabileceğiniz başvuru formumuzu doldurarak korolarımıza başvurabilirsiniz. Bütün korolar için tek bir başvuru formumuz bulunmaktadır, form sizi paylaşacağınız bilgilere göre uygun korolara yönlendirecektir.

Seçmeler katılmak için ücret ödeniyor mu?

Evet, hem çevrim içi hem de fiziksel seçmelerimiz için bursverenler.org web sitesinden 50.-TL'lik bir kayıt ücreti ödemeniz gerekiyor.

İlgili bağışı tamamlamak için https://bursverenler.org/koro-bagislari-16#/ adresini ziyaret ettikten sonra "Bağış tutarı" kısmına 50 yazıp "Destekle" butonuna tıklamanız, açılan ekranda "Tutar toplamı" kısmında 50 TL yazdığını kontrol edip "Sonraki" butonuna tıklamanız, kişisel bilgilerinizi doldurduktan sonra tekrar "Sonraki" butonuna tıklamanız ve kart bilgilerinizi doldurarak ödemeyi tamamlamanız gerekiyor.

Bağış ödemelerinde Garanti Bankası kredi kartlarına 2 ila 6 taksit uygulanmaktadır.

Facebook, Instagram gibi sosyal medya kanallarından başvuru yapabilir miyim, mesaj ve e-postayla katılmak istediğimi belirtmem yeterli mi?

Koromuza ait hesaplar dahil, hiçbir bir sosyal medya hesabına mesajla veya e-postayla ileteceğiniz başvuru istekleri maalesef değerlendirmeye alınmamaktadır. Başvurunuzun geçerli sayılması için web sitemizden ulaşabileceğiniz başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

Seçmeler nerede yapılıyor?

Başvurunuzun değerlendirilmesinin ardından e-posta ve ya telefon yoluyla sizlere ulaşan arkadaşlarımız aksini belirtmediği sürece; Boğaziçi Caz Korosu, Boğaziçi Gençlik Korosu, MAGMA Performans ve MAGMA Oda Korosu için seçmelerimiz 2012 yılından beri düzenli çalışmalarımızı da sürdürdüğümüz, İstanbul Sultanahmet Yücel Kültür Vakfı Binası'nda ya da aynı bölgede bulunan İELEV Okullarında yapılmaktadır. Seçme yeriniz, detaylı adres ve konum bilgisi seçme randevunuzla birlikte sizinle paylaşılacaktır.

MAGMA 101 için seçmelerimiz çevrim içi olarak Zoom platformu üzerinden gerçekleşecektir. Yani rahatlıkla ses çıkarabileceğiniz, kapalı ve sessiz herhangi bir yerden seçmemize katılabilirsiniz.

Seçmelere katılım koşulları nelerdir?

www.bogazicicazkorosu.com ya da www.magmakoro.com adreslerinde yer alan seçme başvuru formunu zorunlu alanları boş bırakmadan, doğru bilgilerle doldurmanız yeterlidir.

Daha önce bir çok sesli koroda şarkı söylemedim, yine de korolara başvuruda bulunabilir miyim?

Boğaziçi Gençlik Korosu, MAGMA Performans, MAGMA Oda Korosu ve MAGMA 101'e başvurmak için çok sesli koro deneyimine gerek yoktur.

Boğaziçi Caz Korosu için en az bir sene çok sesli koro deneyimi beklenmektedir. Detaylar için "​Koroların müzi̇kal i̇çeri̇kleri nedi̇r? Hangi koro beni̇m için daha uygun olur?" sorusunun yanıtına bakabilirsiniz.

Seçme başvuru formunu doldurmaya çalışırken sürekli hata alıyorum, ne yapmam gerekir?

Seçme dönemlerimizde altyapı sıkıntıları kaynaklı erişim sorunları yaşayabiliyoruz. Eğer başvuru formuna telefondan ulaşamıyorsanız bilgisayardan, bilgisayardan açamıyorsanız farklı bir tarayıcıdan tekrar denemenizi tavsiye ediyoruz. Hiçbir şekilde erişim sağlayamazsanız secme@bogazicicazkorosu.com adresine e-posta atarak destek talebinde bulunabilirsiniz.

Seçme saatleri neye göre belirleniyor?

Katılım durumu ve sanat komitemizin alacağı karar neticesinde seçmeye katılabileceğiniz gün ve saatler belirlenip, size telefonla bildiriliyor. Sizinle paylaşılan saatlerin size kesinlikle uymaması durumunda hiç zaman kaybetmeden telefon veya e-postayla durumunuzu belirten bir dönüş yapmanız gerekiyor.

Başvurum sonrasında e-posta ve telefonla bilgilendirileceğim söylendi̇ ancak henüz ki̇mse bana ulaşmadı, ne yapmalıyım?

secme@bogazicicazkorosu.com adresine konuyla ilgili, ad-soyad ve iletişim bilgilerinizi içeren bir e-posta yazmanız durumunda en kısa sürede yanıt alabilirsiniz.

Onaylanmış olan seçme randevumu önemli bir sebepten kaçırdım/kaçıracağım, ne yapmalıyım?

Seçme randevunuza önemli bir sebepten katılamayacaksanız, bilgilendirme e-postasında sizlerle paylaşılan acil durumlarda aranacak telefon numarasıyla en kısa sürede iletişime geçmeniz ve durumunuzu bildirmeniz gerekmektedir. Müsait bir aralık varsa, seçme ekibimiz sizinle yeni bir gün ve saat için randevu verecektir. Uygun bir tarih olmaması durumunda bir sonraki seçme dönemini beklemeniz gerekebilir.

Koroya başvurmak için müzik eğitimi almış olmam, enstrüman çalmam ya da profesyonel olarak müzikle ilgilenmiş olmam şart mı?

Boğaziçi Gençlik Korosu, MAGMA Performans, MAGMA Oda Korosu ve MAGMA 101'e başvurmak için şart değil.

Boğaziçi Caz Korosu seçmelerine katılmak istiyorsanız solfej bilgisi ve en az 1 yıl çok sesli bir koroda şarkı söyleme tecrübesi aranmaktadır.

Koro başvurumu yaptım ancak daha sonra iletişim bilgilerimi değiştirmek zorunda kaldım, ne yapmam gerekiyor?

secme@bogazicicazkorosu.com adresine ad-soyad ve değiştirmek istediğiniz bilgileri içeren bir e-posta yazmanız yeterli olacaktır.

Seçmeler nasıl gerçekleşiyor?

Seçmelerimiz normal koşullar altında iki aşamadan ve öncesinde bir ön eleme aşamasından oluşmaktadır. Sanat komitemiz; başvurduğunuz koro, form yanıtlarınız veya seçme performansınıza bağlı olarak sizi ön elemeden muaf tutabilir ve/veya seçmenin ikinci aşamasına katılmanıza gerek görmeyebilir. Ön elemede ve birinci aşamada temel ses ve duyum egzersizleri soruluyor ve adaylardan serbest bir şarkı seslendirmeleri bekleniyor. Bu aşamaları başarıyla tamamlayan adaylar doğrudan korolara dahil olabilir veya repertuvarımızdaki çeşitli eserlerden bazı kesitlere çalışarak ikinci aşamaya katılmaları ve bu kesitleri seslendirmeleri istenebilir. Seçmelerle ilgili diğer tüm detaylar, zamanı geldiğinde adaylara e-posta ve telefon yoluyla iletilmektedir.

Seçmelere gelirken yanımda getirmem gereken herhangi bir enstrüman ya da başka bir şey var mı?

Yüz yüze seçmelerimizde, ilk aşamada yapacağınız serbest performansta kullanmak üzere, isteğinize bağlı olarak herhangi bir taşınabilir müzik aletini yanınızda getirebilirsiniz. Bu bir zorunluluk değil, tamamen kişisel sunumunuzla alakalıdır. Sağlıklı bir sesle gelmeniz ve kimliğinizin de yanınızda olması bizler için yeterlidir. (Serbest performansta kullanmak isteyenler için seçmelerin yapılacağı salonda piyano bulunmaktadır.)

Seçmede seslendirmek için seçeceğim eserin nitelikleri ne olmalıdır?

​Kendinizi rahat hissettiğiniz, sesinizi ön plana çıkaracak herhangi bir şarkı olabilir. Türünün veya dilinin hiçbir önemi yok. Seçmenizde tüm şarkıyı değil, bir kısmını seslendirmeniz istenecektir. Buna göre istediğiniz yerden başlayarak söyleyebilirsiniz.

MAGMA 101'in çevrim içi seçmeler için teknik ihtiyaçlarım nelerdir?

MAGMA 101 için çevrim içi seçmelerimiz Zoom platformu üzerinden gerçekleşecektir. Dolayısıyla seçmeye girebilmeniz için Zoom programını kullanabileceğiniz bir cihazınız (bilgisayar, telefon, tablet vb.) olması gerekmektedir. Zorunlu olmamakla birlikte, bizim tavsiyemiz bir bilgisayarla bağlanmanız ve seçmede mikrofonlu bir kulaklık kullanmanız yönünde olacaktır. Seçme esnasında performansınızı şeflerimize en doğru şekilde aktarabilmek adına, mutlaka rahatlıkla ses çıkarabileceğimiz (şarkı söyleyeceğimiz), sessiz ve kapalı bir ortamda bulunmamız da gerekecektir.

MAGMA 101'in çevrim içi seçmeler için Zoom'a nasıl erişebilirim?

Zoom'a isterseniz internet tarayıcınız üzerinden isterseniz de cihazınıza yükleyeceğiniz Zoom programı üzerinden erişebilirsiniz. Cihazınızda Zoom programı yüklüyse seçme saatinde sizinle paylaşacağımız bağlantıya tıklamanız veya Oturum Kodu (Meeting ID) ve Şifreyle (Password) giriş yapmanız yeterli olacaktır. Cihazınızda Zoom yüklü değilse; https://zoom.us/join adresine Oturum Kodu ve Şifreyle giriş yaparak seçmeye erişebilirsiniz. Ya da aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak Zoom'u cihazınıza indirebilirsiniz:

Bilgisayar tarayıcıları için: https://zoom.us/download adresinden Zoom Client for Meetings eklentisini indirebilirsiniz.
 

Android işletim sistemli telefonlar için: https://play.google.com/store/apps/details?id=us.zoom.videomeetings adresinden Zoom Cloud Meetings uygulamasını indirebilirsiniz.
 

iOS işletim sistemli telefonlar için: https://apps.apple.com/us/app/zoom-cloud-meetings/id546505307 adresinden Zoom Cloud Meetings uygulamasını indirebilirsiniz.

Seçmelere başvurduktan sonraki süreç nasıl ilerliyor?

Başvurunuzun değerlendirilmesinden sonra önce telefonla, ardından e-postayla seçmelere katılacağınız gün, saat, adres bilgileri ve gerekli diğer detaylar seçme ekibimiz tarafından sizinle paylaşılıyor. Tüm başvurulara olumlu ya da olumsuz, mutlaka dönüş yapıyoruz.

Başvurumu yaptıktan sonra durumum hakkında ne zaman ve nasıl bilgi edinebiliyorum?

Seçme dönemi içerisinde yapılmış başvurular için bilgilendirme; başvurunuzdan sonraki bir ay içerisinde telefonla yapılıyor. Seçme dönemi dışında yapılmış başvurular için bilgilendirmeyse yeni seçme dönemi açıldığı zaman, alınacak yeni başvurularla birlikte değerlendirmeye alınıyor.

Seçmede başarılı olup olmadığımı kaç gün içerisinde ve ne şekilde öğrenebilirim?

Seçme sonuçları için en geç 30 gün içerisinde e-posta veya telefon yoluyla bilgilendirme yapılacaktır. Lütfen e-posta hesaplarınızın "Tanıtımlar" (Promotions) ve "Gereksiz E-posta" (Spam) klasörlerini kontrol etmeyi unutmayın.

Korolardan birine kabul edilmem durumunda ne oluyor?

Seçmelerden başarıyla geçmeniz durumunda oryantasyonumuza davet ediliyorsunuz. Oryantasyonda genel bir tanıtım gerçekleştiriyor; koronun takvimi, genel işleyişi, çalışma sistemi ve planlarıyla ilgili bilgiler veriyoruz. Takip eden günlerdeyse çalışmalarımız başlıyor. İhtiyaç durumunda oryantasyondan önce, ön çalışma amacıyla, repertuvar eserleri paylaşılıp video ödevler çekmeniz istenebilir. MAGMA 101 için oryantasyon çevrim içi gerçekleşecektir.

​Provalar nerede gerçekleşiyor?

MAGMA 101 için çalışmalarımız Zoom platformu üzerinden çevrim içi olarak gerçekleşecektir. Diğer korolarımız için çalışmalarımız 10 seneyi aşkın bir süredir provalarımızı yaptığımız İstanbul Sultanahmet Yücel Kültür Vakfı Binasında gerçekleşiyor. (Detaylar için Şehir dışında yaşıyorum, yine de seçmeye başvurabilir miyim? sorusuna bakabilirsiniz.)

Provalar hangi gün ve hangi saatlerde gerçekleşiyor?

Boğaziçi Caz Korosu

Rutin provalarımız haftada bir gün; cumartesi günleri 11.00-14.30 saatleri arasında gerçekleşiyor. İlgili provanın gerçekleşememesi durumunda telafi provaları ve ihtiyaç durumunda takvime dahil edilen ek provalar öncelikli olarak perşembe akşamları 19.00-22.30 saatleri arasında organize ediliyor.

Boğaziçi Gençlik Korosu
Rutin provalarımız haftada bir gün; cumartesi günleri, 15.00-18.30 saatleri arasında gerçekleşiyor. İhtiyaç halinde öncelikli olarak çarşamba
günleri 19.30-22.30 saatleri arasında ek çalışmalar organize ediliyor.

MAGMA Performans

Rutin provalarımız haftada bir gün; pazar günleri 16.00-19.00 saatleri arasında gerçekleşiyor.

MAGMA Oda Korosu

Rutin provalarımız haftada bir gün; pazar günleri 12.00-15.00 saatleri arasında gerçekleşiyor. 

MAGMA 101

Rutin derslerimiz haftada bir gün; Pazartesi veya Salı günleri 19.30-21.30 saatleri arasında gerçekleşiyor.

Rutin çalışma gün ve saatleri haricinde de çalışmalar oluyor mu?

İhtiyaç durumunda ve olası çeşitli projeler kapsamında ek çalışmalar olabiliyor. Belirlenen ek çalışma günleri, makul bir süre öncesinden koro üyeleriyle paylaşılıyor.

Her provaya katılmam gerekiyor mu?

Evet. Normal koşullar altında, tüm provalara düzenli olarak katılım sağlamanızı bekliyoruz.

Konserler ve turneler genelde hangi zamanlara denk geliyor?

Özellikle şehir dışı konserlerini okul ve çalışma hayatıyla birlikte yürütebilmek açısından hafta sonlarına ve tatil günlerine denk getirmeye özen gösteriyoruz. Ancak buna uyamadığımız çeşitli durumlarda da programımızı koroyla makul bir süre öncesinden paylaşıyoruz.

Okulların kapanmasıyla birlikte Haziran ayı sonrası programınız nasıl oluyor?

Korolarımızın programları genelde okullarla paralel gitmektedir. Ancak yurt içi veya yurt dışında katılmayı planladığımız bir turne, festival ya da yarışma veya devam eden bir projemiz olması durumunda yaz tatili veya herhangi bir tatil döneminde de provalarımız olabilir. Programlar genellikle dönem başında paylaşılan e-takvimler ve gönderilen e-postalarla tüm koroya açıklanmaktadır. Eğer bu programla çakışan ve önceden belirlenmiş bir planınız varsa, bunu bizlere en kısa zamanda bildirmeniz gerekmektedir.

Koroya katılım için bağış ödemem gerekiyor mu?

Evet. Korolarımız için belirlenmiş bağış miktarları aşağıda listelenmiştir:

Boğaziçi Caz Korosu ve Boğaziçi Gençlik Korosu için bağış miktarı dönemlik 1.000.-TL'dir. (Bir sezon iki dönemden oluşur.)

MAGMA Performans ve MAGMA Oda Korosu için bağış miktarı dönemlik 2.750.-TL'dir. (Bir sezon iki dönemden oluşur.)

MAGMA 101 için bağış miktarı ilk dönem için 3.250.-TL, ikinci dönem için 2.750.-TL'dir. (MAGMA 101 programı toplam iki dönemlik olarak organize edilmektedir.)

Korolardan birine katılmam durumunda herhangi bir maddi gelirim olacak mı?

Hayır. Bütün korolarımız tamamen gönüllülük ilkesiyle çalışıyorlar.

Bir koroya dahil olduktan sonra farklı bir koroya geçme imkanım var mı?

Her koro için özel olarak belirlenmiş koşullar tamamlandığı takdirde, müzik komitesinin kararıyla, farklı korolarda deneme sürecine dahil edilebilir veya bir sonraki sezonun seçme döneminde farklı bir koro için yeniden seçmeye girebilirsiniz.

Seçme sonucunda herhangi bir koroya kabul edilmezsem veya istediğimden farklı bir koroya yönlendirilirsem seçmeye yeniden başvurabilir miyim?

Evet, seçmelere yeniden başvuruda bulunabilirsiniz; ancak her aday aynı sezon içinde yalnızca bir kez seçmeye dahil olabilir. Formu yeniden doldurmanız durumunda bir sonraki sezonun ilk seçme döneminde (takip eden güz döneminde) seçmeye tekrar davet edilirsiniz.

Seçilmem durumunda bir korist olarak üzerime düşen görev ve sorumluluklar nelerdir?

- Bir koro üyesi olarak, bireysel başarımın, koronun başarısına önemli ölçüde etki edeceğinin farkında olmak,

- En az bir tam sezon boyunca yerleştirileceğim koro bünyesinde bulunmamın beklendiğinin farkında olmak,

- Planlanmış olan tüm provalar ve konserlere katılımımın zorunlu olduğunun farkında olmak,

- Planlanmış herhangi bir provaya katılamama durumumda, telafi provalarına katılma mecburiyetim olduğunun ve gerekli görülmesi halinde ödev, sınav vb. uygulamalara tabi tutulabileceğimin farkında olmak,

- Yeterli görülmediğim veya bir korist olarak sorumluluklarımı yerine getirmediğim takdirde konser/proje kadrosuna alınmama ihtimalim olduğunun farkında olmak,

- Prova veya konser kaçırmama sebep olabilecek herhangi bir acil durumum varsa, provalar için 5, konserler için 10 gün öncesinde koro yönetimine mazeretimi ve izin isteğimi bildirmem gerektiğinin farkında olmak,

- Belirtilen süre öncesinden bildirmediğim mazeretlerimin ve izin taleplerimin maddi ve manevi organizasyonel zararlar doğurması sonucunda, bu zararları karşılamakla yükümlü olduğumun farkında olmak,

- Korolarımızda; eğitmen ücretleri, çalışma alanına yönelik harcamalar, çevrim içi uygulama üyelik bedelleri, konserler ve çevrim içi üretimler için yapılacak harcamalar, koronun yönetim ve organizasyon giderlerini karşılamak amacıyla Yücel Kültür Vakfına bağış yapılacağını kabul etmek,

- Bir dönem tamamlanmadan bulunduğum korodan ayrılmam durumunda, bir dönemlik bağışı geri almayacağımın farkında olmak,

- Kişisel giderler ve yine kişisel kullanıma tabi tüm kostüm vb. malzemelerin bağış miktarına dahil olmadığının farkında olmak.

Seçme dönemini kaçırmışım, bir daha ne zaman başvuru yapabilirim?

Korolarımızın sosyal medya hesaplarını takip ederek en yakın seçme döneminden haberdar olabilirsiniz. Başvuru formlarımızı seçme dönemi dışında doldursanız da, bir sonraki seçme döneminde sizle iletişime geçilerek seçmelerimize davet ediyoruz.

Başvuru formu için tıklayın!

bottom of page