top of page
BOĞAZİÇİ CAZ KOROSU

Aşağıda sıralanmış konu başlıklarıyla ilgili detaylı bilgi edinmek için

sağ taraftaki çapalardan faydalanabilir ya da sayfada aşağı doğru ilerleyebilirsiniz.

 

Bireysel Ses Randevuları

Google Sınıf (Classroom)

İletişim

Korist İzin Talep Formu

Sıkça Sorulan Sorular

Müzikal Bilgiler

Ödev Teslim Formu

Repertuvar Listesi

Yeşim'le Soru & Cevap

SULTO e-Dergi

Bireysel Ses Randevular

Bireysel Ses Randevuları

Koromuzdaki her koristin iki haftada bir defa olmak üzere; ses eğitmenimiz Yeşim'le bire bir ses çalışması yapması beklenmektedir. E-posta ve Whatsapp duyuru panosu üzerinde paylaşılacak takvim bağlantısıyla, size uygun olan 10 dakikalık bir bölümü seçip randevu alabilirsiniz.

 • İki veya daha fazla randevu almanız halinde sistem tarafından sadece ilk randevunuz işleme alınacaktır.

 • Hatalı randevu alırsanız, nasıl değiştireceğiniz videoda detaylı anlatılmıştır.

 • Randevu aldığınız gün ya da zamanı kaçırmanız halinde sorumluluğu tamamen size aittir, o çalışmaya yönelik telafi yapılmayacaktır.

 • Bireysel ses randevuları Boğaziçi Gençlik Korosu koristleri için zorunludur ve belirtilen tarihlere randevu alınmadığı takdirde Disiplin Yönetmeliğinin ilgili hükümleri uygulanabilir.

Google Sınıf (Classroom)

Google Sınıf (Classroom)

Dönem boyunca kullanacağımız koromuza özel Google Sınıf (Classroom) uygulamasına yukarıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

 

Uygulamayı kullanabilmek için gmail.com uzantılı bir hesabınız olması gerekmektedir. Seçmelere başvururken farklı uzantıya sahip bir e-posta adresi kullandıysanız gmail.com uzantılı e-posta adresinizi (yoksa edinerek) inciguvenn97@gmail.com adresine e-posta yoluyla ulaştırmanızı bekliyoruz.

 

Uygulamaya giriş yaptığınızda koronuza özel takviminize, ödev teslim tarihlerinize ve daha bir çok bağlantıya ulaşabileceksiniz.

Google Sınıf'a isterseniz tarayıcınızdan isterseniz mobil cihazınıza uygulamayı indirerek kullanabilirsiniz.

İletişim

İletişim

"Hoş Geldiniz" etkinliğinde paylaştığımız gibi resmi iletişim kanalı olarak googlegroups üzerinden duyurularımızı yaptığımızı hatırlatmak isteriz. Tek taraflı bir duyuru grubu olması dolayısıyla, bizlere iletmek istediğiniz bir soru olursa lütfen yukarıdaki formu doldurarak bize ulaşırsanız, herkesin öğrenmesi gereken bir konu olursa genel bir bilgilendirme yapmış oluruz. 

MÜZİKAL KONULAR

Ayberk Oğul Konca

koncaayberk@gmail.com 

Kübra Şenyaylar

kbrasenyylar@gmail.com

İDARİ KONULAR

İnci Güven

inciguvenn97@gmail.com

Korist İzin Talep Formu

Korist İzin Talep Formu

Bütün izin taleplerimizi, yukarıdaki bağlantıdan ulaşabileceğimiz Korist İzin Talep Formuyla gerçekleştiriyoruz..

Her türlü etkinlik için izin istemenin tek resmi yöntemi bu formu detaylı bir şekilde doldurmak olacaktır. Ayrıca belirli tarih aralıkları için şehir dışına çıkmak gibi taleplerinizde de yine bu form üzerinde ilerlemeniz gerekecektir.

Bir etkinlik için kabul edilen izin isteme süresi,

- konserler ve toplantılar için 10 gün

- provalar ve ses grubu çalışmaları için 5 gün

olarak belirlenmiştir.

(Örneğin; 20 Kasım 2021 saat 20.30'da bir konser olursa, son talep doldurma tarihi saat de göz önüne alınarak 10 Kasım 2021 saat 20.30 olacak.

20 Kasım 2021 saat 17.00'de başlayacak bir prova olursa, son talep doldurma tarihi saat de göz önüne alınarak 15 Kasım 2021 saat 17.00 olacak.)

Önemli Notlar:

- Zamanında doldurulan (kabul edilen son talep doldurma saatinden önce) formlarımızla ilgili bize bir e-posta dönüşü yapılmazsa talebimiz kabul edilmiştir.

- Zamanında doldurulan (kabul edilen son talep doldurma saatinden önce) formlarımızla ilgili bize e-postayla olumsuz dönüş yapılabilir veya ek bilgi talep edilebilir.

- Zamanında doldurulmayan (kabul edilen son talep doldurma saatinden sonra) formlarımız değerlendirmeye alınamayabilir. Böyle durumlarda bir e-postayla form yanıtımızı hatırlatmamız gerekmektedir. (E-postayı masisgozbek@gmail.com, koncaayberk@gmail.com, kbrasenyylar@gmail.com, gimrat@gmail.com, serminis@gmail.com e-posta adreslerine gönderiyoruz.) İlgili durumlarda talebin ulaştığından emin olmak ve yanıt almak koristin sorumluluğundadır.

- Zamanında doldurulmayan (kabul edilen son talep doldurma saatinden sonra) formlarımız başka kanallardan teyit almadığımız durumlarda kabul edilmemiştir.

- Sadece devamsızlıkta değil; provaya geç kalınmasını veya erken çıkılmasını gerektiren hayati bir durum varsa da aynı formu kullanıyoruz.

- İlgili izin talebi, etkinliğe yukarıda belirtilen sürelerden daha kısa bir süre kala doldurulursa talep değerlendirmeye alınmayabilir.

- İzin talebine olumlu bir yanıt almadan etkinliğe katılınmaması durumunda bu devamsızlık kural ihlali olarak değerlendirilecektir.

-Tabi ki hastalık, sakatlık, yaralanma, bir yakının vefatı gibi gerçekleşmesi istenmeyen acil durumlarda bu süre kuralı doğrudan uygulanmayacak, durumun önemi ve aciliyetine göre değerlendirme yapılacaktır.

- Koro içi sınavlar için, haber verme süresi belirlenmemiş olup sınavlar özel statüde değerlendirilecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Aklımıza takılan her türlü soruya yanıt bulabileceğimiz, koristlerimize özel Sıkça Sorulan Sorular bölümüne, yukarıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Sorunuza yanıt bulamadığınızı düşünüyorsanız lütfen "Yeni Soru Ekle" butonuna tıklayarak Sıkça Sorulan Sorular formumuzda sorunuzu paylaşın. Çoğunluğu ilgilendirdiğine kanaat getirilen sorular zaman içerisinde Sıkça Sorulan Sorular kısmına eklenecektir.

Müzikal Bilgiler

Müzikal Bilgiler

Tüm korolarımızı ilgilendiren temel müzikal bilgilendirmelere ulaşabileceğiniz sayfa için lütfen yukarıdaki bağlantıya tıklayın.

 

 • Eserlere Nasıl Çalışmalıyım

 • Temel Müzik Terimleri

 • Doğru Nefes Kullanımı

 • Doğru Ses Kullanımı

 • Ses Nedir

 • Temel Duruş ve Oturma Pozisyonları

 • Temel Müzik Bilgisi İçin Tavsiye Edilen Telefon Aplikasyonları

Detaylar sayfasındaki bilgiler güncellenmektedir, ancak şu an ulaşabileceğiniz bilgiler de tüm sorularınızı yanıtlamaya yeterli olacaktır.

Ödev Teslim Formu

Ödev Teslimler

Korolarımızda eser çalışma prensibimiz önce bireysel çalışma, ardından organize edilirse grup çalışması ve son olarak provalarda çalışma olarak uygulanmaktadır.

Bireysel çalışmayla eserleri öğreniyor ve grup çalışmasına veya provaya eseri bilerek geliyoruz, grup çalışmalarında eserlerin üzerinden geçiyor ve eserleri provada çalışılmaya hazır hale getiriyoruz, provada ise eser üzerindeki son rötuşları gerçekleştiriyoruz.

Bireysel çalışmanın bir parçası olarak da video ödevler paylaşıyoruz. Bu dönem için ödev teslim günleriniz koro takviminizde paylaşılmaktadır.

Eserlere çalışırken ve video ödevleri hazırlarken bize yol göstermesi için müzikal bilgilendirme başlığındaki "Nasıl Çalışmalıyım" videosundan faydalanabilirsiniz.

Video çekimiyle ilgili detaylar ve dikkat etmemiz gerekenler:

 • Videoları koro midisi üzerine söyleyerek, sesiniz net duyulabilecek şekilde çekiniz.

 • Videolarınızı YouTube'a yükleyerek gizlilik ayarını "liste dışı" seçiniz. ("Herkes" seçeneğini seçmeyin yoksa videonuz herkese açık hale gelir. "Özel" de seçmeyin yoksa videoyu sizden başka hiç kimse göremez, dolayısıyla bağlantıyı paylaşsanız bile videoyu açamayız.)

 • Videolarınızı son gün olarak belirtilen tarihte saat 23.59'a kadar gönderebilirsiniz.

 • Video çekerken kameraya tam karşıdan bakacak şekilde durunuz ve mümkün olduğunca sessiz ve yeterli ışık olan bir ortamda çekiniz. Kamerayla mesafeniz ne çok yakın ne de uzak olsun.

 • Kulaklık kesinlikle kullanmayınız.

 • Videolara eser adını, adınızı, soyadınızı, ses grubunuzu ve video çekim tarihinizi (gün-ay-yıl) yazarak mutlaka isim veriniz. Örnek; Unicornis Captivatur - Işıl Yücel A2 17-03-21

Repertuvar Listesi
Yeşim'le Soru & Cevap

Yeşim'le Soru & Cevap

Ayda bir defa olmak üzere salı akşamları 19.30-21.00 saatleri ararında yapılacak; "Ses Eğitmenimiz Yeşim'le Soru & Cevap" buluşmalarına katılımınızın sizlere çok şey katacağına inanıyoruz.

Sorularınızla zenginleşecek programımız için yukarıdaki "Soru Formu" bağlantısına tıklayabilirsiniz.

SULTO E-Dergi

SULTO E-Dergi

MAGMA ve Boğaziçi Caz Korosu Ailesi olarak, 2020 Eylül ayında e-dergimiz SULTO'nun ilk sayısını hayata geçirdik. İlk iki sayımıza yukarıdaki E-Dergiler bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Siz de e-dergimize katkıda bulunmak isterseniz "Destek Başvuru" bağlantısına tıklamanız yeterli.

Devamı için çalışmalarımız sürerken sizlerden heyecanımızı ailemiz üyeleri sizlerle de paylaşmak ve görüşlerinizi almak hepimiz için çok önemli. Üç ayda bir yayımlamayı planladığımız dergimizin gelişimini desteklemek amacı ile hazırladığımız ankete, yukarıdaki bağlantıya tıklayarak katkıda bulunduğunuz için şimdiden teşekkür ederiz.

bottom of page