top of page

MAGMA 101

Biyografi

Genel Sanat Yönetmeni: Masis Aram Gözbek

Eğitmen & Program Tasarımı: Ayberk Oğul Konca

Edindiği sayısız başarı, yürüttüğü ve yer aldığı sıra dışı, yenilikçi projeler ile Türkiye’de koro kültürünün yaygınlaşmasında öncü kabul edilen “Dünya Şampiyonu” Boğaziçi Caz Korosu bünyesinde, Genel Sanat Yönetmeni Masis Aram Gözbek ve Şef Mert Can Dursun tarafından Eylül 2018’de kurulmuştur. 2020 yılında çalışmalarına yenilenen müfredatı ile Ayberk Oğul Konca ile devam etmişlerdir.

MAGMA 101 bir koro değil, temel koro şarkıcılığı ve müzik teorisi programıdır. MAGMA & Boğaziçi Caz Korosu Ailesi altında olan bir yapılanma olduğundan koro ailemizin en temel ve önemli oluşumlarından biridir. 4 bölüm ve 12 haftadan oluşan programı ile müzik teorisi yeteneklerini geliştirmek isteyen ya da bir koroda şarkı söylemek nedir sorusunu en temelinden öğrenmek isteyen katılımcılar için oldukça uygundur.

Ülkemizde koro müziği bilincinin daha da gelişmesi ve çok sesliliğin bir ortak değer haline gelmesi yolunda atılmış önemli bir adım olarak ortaya çıkan MAGMA 101 Programı, koro müziği ve müzik teorisi ile tanışmak isteyen kişiler için tasarlanmış çevrim içi bir programdır. Koro müziği altyapısını MAGMA’da kazandığı, teorik derslerle ve koro kültürü ile desteklendiği programı ile farklı üniversite ve meslek gruplarına mensup, 14 yaş üstü yetişkinlerden oluşan sınıflarıyla, Türkiyenin neredeyse her şehriden ve dünyanın farklı ülkelerinden katılımcıları ile,  çalışmalarına çevrim içi olarak hız kesmeden devam etmektedir.

Konserler

Detaylı içerik ve MAGMA 101 hakkındaki sorularınız için SSS MAGMA 101'i ziyaret edebilirsiniz.

SAHNE ALDIĞIMIZ KONSERLER ve PROJELER

23.12.2018 Yeni Yıl Konseri - Yücel Kültür Vakfı

2020 Yeni Yıl Konseri - CRR Konser Salonu

bottom of page