Mert Can Dursun

1996 Bursa doğumlu. Müzik hayatına 2010 yılında 1.likle kazandığı Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü ile başladı. 2014 yılında %100 burs ile kazandığı Bilgi Üniversitesi Müzik bölümünde kompozisyon çalışmalarına devam ederken, 3 sene boyunca Bahçeşehir Üniversitesi Koro Okulu'nda koro şefliği çalıştı. 2. Ankara Genç Koro Şefleri Akademisi'ne aktif şef olarak kabul edildi. Devlet Çok Sesli Korosu Şeflik Çalıştayı'nda pasif katılımcı olarak bulundu. Boğaziçi Üniversitesi'inde Kadınlar Korosu ve Klasik Müzik Korosu şefliğini üstlendi. DMD Gençlik Korosu, ZMGSL Okul Orkestrası konuk şef olarak görev aldı.

Cemi'i Can Deliorman ve Burak Onur Erdem ile koro şefliği, ustalık sınıflarında Georg Grün, Orhun Orhon ve Atilla Çağdaş Değer ile koro şefliği çalıştı.


Yapımında Mert Fırat, Arif Pişkin, Vedat Yıldırım gibi isimlerin de bulunduğu ‘Yakaranlar’ tiyatro projesinde müzik asistanlığını yaptı. Masis Aram Gözbek’in kurucusu ve Sanat Yönetmeni olduğu Boğaziçi Caz Korosu, Boğaziçi Gençlik Korosu ve MAGMA Oda Korolarında yardımcı şeflik, MAGMA Performansta eş şeflik, MAGMA Gençlik Korosu ve MAGMA Hazırlık Korolarında şeflik çalışmalarını sürdürmektedir. Aynı zamanda 2019 yılında Bilgi Üniversitesi bünyesinde kurulan Bi'koronun şefliğinin yapmaktadır.

İstanbul / Turkey - info@bogazicicazkorosu.com

2012'den bu yana

Yücel Kültür Vakfı

tarafından çalışma mekanı için destek verilmektedir.