top of page

Masis Aram Gözbek

  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • SoundCloud - Black Circle

ABD, Almanya, Avusturya, Bulgaristan, Çin, Fransa, İtalya, İsveç, İsviçre, Letonya, Macaristan gibi ülkelerde sayısız yarışma, festival ve ustalık sınıfına katıldı. Denes Szabo, Tõnu Kaljuste, Simon Carrington, Volker Hempfling, Johannes Prinz, Georg Grün, Elisenda Carrasco i Ribot, Bernd Spitzbarth, Wim Van Herk, Welfhard Lauber, Michael Reif, Maria Tönnesmann, Sabine Horstmann, Patrik Andersson, Franz Jochum gibi isimlerle şeflik; Par Lindgren, Richard Ayres ve David Lang ile bestecilik çalıştı. Georg Grün yönetimindeki HfM Saar Conductors' Academy 2016 ve 2017’de final konserini yöneten şeflerden biri oldu. Boğaziçi Caz Korosu'yla, iki 'Dünya Şampiyonluğu' dahil uluslararası birçok ödül kazandı, yurt içi ve yurt dışında sayısız performansa imza attı. İçlerinde, sayısız dünya şampiyonluğu sahibi Hollandalı dünyaca ünlü koro Dekoor Close Harmony, Belçikalı ‘La Choraline’ ve İsviçre Gençlik Korosu’nun da bulunduğu birçok prestijli koroyla atölye çalışmaları ve performanslar gerçekleştirdi.

 

2008 yılında, Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümü’nden ayrılıp, Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları, Kompozisyon Bölümü’ne başladı. Ertesi yıl, MSGSÜ Devlet Konservatuvarı Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Bölümü’nü kazandı.

 

2013’te, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlük Özel Ödülü ve 19. TOYP (Ten Outstanding Young Persons) Türkiye Finali'nde, Kültürel Başarı kategorisinde 'Türkiye’nin En Başarılı Genci' ödülünü aldı. 2014 yılında ise Bulgaristan'ın Varna kentinde düzenlenen '35th International May Choir Competition'da 'Genç Şef Özel Ödülü'ne ve son olarak ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu’nun düzenlediği 4. Kristal Ağaç Ödülleri’nde müzik alanında ‘Yılın Girişimcisi’ ödülüne layık görüldü.

Şu sıralar, Sertab Erener, Nil Karaibrahimgil, Yasemin Mori ve Ali Kocatepe ile çalışmalarına devam etmekte; yapımında Mert Fırat, Arif Pişkin, Vedat Yıldırım gibi isimlerin de bulunduğu ‘Yakaranlar’ projesinin müzik direktörlüğünü ve kurucusu olduğu Boğaziçi Caz Korosu, Boğaziçi Gençlik Korosu ve MAGMA Korolarının genel sanat yönetmenliğini ve şefliğini sürdürmektedir. Aynı zamanda da, başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin farklı şehirlerindeki okul ve çeşitli kurumlarda koro müziği ile ilgili atölye, söyleşi ve konser çalışmaları yapmaktadır.

Born in 1987, Istanbul. His band won the first prize in 2004 at the 'Battle of the Bands' competition by Radio Boğaziçi. His arrangement was awarded the third prize at KASDAV music competition among high schools in 2005. Between 2005 and 2007 he sang with the Turkish National Radio Youth Choir. In 2007, he took over as the conductor of BUMC Jazz Choir. His composition 'Dante’s Last Day' was performed at the 3rd Young Composers Festival. He composed and arranged several choral pieces, among which 'Alive' was awarded the 'World Championship' in the World Choir Championships in Graz, Austria and 'Alive II' earned a gold medal in the 7th World Choir Games in Cincinnati, USA.

1 Nisan 2014 Konser
Masis Aram Gözbek
Masis Aram Gözbek
Masis Aram Gözbek
bottom of page