KORO EĞİTMENİ

Ceyda Ayanoğlu

 

1998’de İstanbul‘da doğdu. 10 yaşından itibaren akustik ve klasik gitarla ilgilendi. Tiyatro etkinliklerinde yer aldı ve aynı zamanda birçok çocuk tiyatrosunun bestelerini ve kayıtlarını yaptı.


2012 yılında Prof. Faik Somer Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi’nde 1 yıl klasik gitar eğitimi aldıktan sonra 2013 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Lise Devresi Çalgı Bölümü’nü kazanarak piyano bölümüne geçti. Burada 3 yıl boyunca Prof. Devlet Devrim Öztaş ile çalıştı. Piyano çalmaya başlayışının ikinci yılında resital vererek  İTÜ TMDK Lise Devresi’nde ‘Resital Veren En Genç Öğrenci’ unvanını aldı. 2013’ten bu yana piyano masterclass’larında Hüseyin Sermet, İris Şentürker, Catherine Vickers ve Ayvalık Uluslararası Müzik Akademi’sinde (AIMA) İdil Biret’le çalışma fırsatı buldu. 2016 yılında İTÜ TMDK’dan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı’na geçiş yaparak Prof. Metin Ülkü ile çalışmaya başladı. 2017’de 1 sezon boyunca Şevki Karayel Piyano Akademisi Çoksesli Çocuk Korosu’nun şefliğini yaptı.

2014’te katıldığı Boğaziçi Gençlik Korosu’nda 3 sezon koristlik ve Soprano partisinin parti şefliğini yaptıktan sonra halen Boğaziçi Caz Korosu’nda bu sorumluluklarına devam etmektedir. MSGSÜ İstanbul Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü’nde Doç. İnci Yakar Birol ile çalışmalarını sürdürmekte, aynı zaman Masis Aram Gözbek’in kurucusu ve genel sanat yönetmeni olduğu MAGMA Gençlik Korosu’nun koro eğitmenliğini ve Türkiye'de ilk defa Türkçe seslendirilecek olan 'Annie' müzikalinin yardımcı şefliğini yürütmektedir.

DANS VE HAREKET EĞİTMENi

Ekin Tunçeli

1989 yılında Denizli’de doğdu. Halk oyunları, sosyal latin, international latin dansları ile amatör olarak ilgilendi. 2007’de Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra Mimar Sinan Üniversitesi Çağdaş Dans bölümünde lisans eğitimine başladı . In The Heights (Lemur Sanat) ve RENT (Journey to Broadway) müzikallerinde oyuncu ve dansçı olarak yer aldı.

 

2014-2016 seneleri arasında Boğaziçi Caz Korosu’nda şarkı söyledi ve aynı dönemde Boğaziçi Caz Korosu ve Boğaziçi Gençlik Korosu’nun koreografilerini yapmaya başladı. Kendi çağdaş dans eserlerini üretmekte, dansçı ve performansçı olarak çeşitli eserlerde yer almakta ve amatör olarak lindy hop ile ilgilenmektedir.

ŞAN VE SES EĞİTİMİ

Yeşim Arslan

1990 Antalya doğumlu. Müzik eğitimine 2001 yılında Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuvarı viyola bölümünde başladı. 2006-2009 yılları arasında Antalya Devlet Opera ve Balesi orkestra şefi Hakan Kalkan ile kompozisyon çalışmaları yürüttü. Şan eğitimini 2010-2016 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Opera Bölümünde Tuncay Kurtoğlu ile tamamladı. Çalışmalarına Eskişehir Çağfen Kolejinde Sanat Koordinatörü olarak devam etmektedir.

KOLAYLAŞTIRICI EĞİTMEN

Aysu Erdoğdu Miskbay

 

Altı yaşından beri okur, yazar, on ikisinden beri gezer, çok güler, on sekizinden beri dalar, örgütler, kendini bildi bileli çizer, boyar, hayal kurar, şarkı söyler, dans eder ve oynar.

Hala faydasını görüp şükrettiği eğitimleri erken yaşta Hacettepe Çocuk Korosu ve müzikle başladı. ODTÜ’de elektrik-elektronik mühendisliği, dalış ve çeviri, Vlerick Yönetim Okulu’nda genel yönetim ve girişimcilik eğitimlerinin üzerine beden müziği, masal anlatıcılığı ve yaratıcı yazarlık eğitimleri aldı. Anadolu Jam ve Orta Doğu Jami ile başlayan çember, şiddetsiz iletişim ve topluluk oluşturma tecrübeleri, Council, Silahsız Savaşçılar, Kadınlar Şifadır ve ZEGG Forum eğitim ve pratikleri ile devam etti. Şu anda İçsel Doğum ile doulalık ve Yeşim Cimcöz Yazıevi ile yazarlık eğitimlerine devam etmekte.

2013 yılında Türkiye'nin ilk online ödünç alıp verme platformu olan Eşya Kütüphanesi’nin kurucularından oldu. Bu girişim ile, Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülleri'ne ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim desteğine layık görüldü; ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından Yükselen Yıldızlar programına iklim değişikliği konusunda seçilen ilk Türk oldu.

 

2017 yılında eşiyle birlikte çıktığı yedi aylık Latin Amerika seyahati sayesinde kariyerine ve yerleşik hayatına ara verdi. Yolculuk dönüşü hayattan anladıklarını yazıp çizdikleri ile anlatmaya başladı. 2014’ten bu yana Avrupa ve Ortadoğu’dan ortak yaratıma ve yeniliğe gönül veren sanatçı ve aktivistleri bir araya getiren Cultural Innovators Network’ün aktif bir üyesi. Kolaylaştırıcılık ve grafik kolaylaştırıcılık yaparak kendini, toplulukları ve toplumu keşfi sürmekte.

İstanbul / Turkey - info@bogazicicazkorosu.com

2012'den bu yana

Yücel Kültür Vakfı

tarafından çalışma mekanı için destek verilmektedir.