KORO EĞİTMENLERİ

Kübra Şenyaylar

1993 yılında Mersin’de doğdu. 2008/2009 öğretim yılında Mersin Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesini kazandı. Piyano ve keman eğitiminin yanında, quartetler yazmaya, eserler düzenlemeye başladı. Mersin Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu’nda Reyhan BEZDÜZ yönetiminde koro hayatına başladı. Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi’nde piyano, keman, şan, koro, orkestra ve armoni dersleri aldı. Bu sırada yaptığı düzenlemeler ve yazdığı eserler ile konserler verdi.

 

2011 yılında Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümünü kazandı. Prof. Dr. Mehveş EMEÇ ile piyano, Prof.Dr. Sibel ÇOBAN ile Keman, Dr. Özcan ÖZBEK ile Armoni, Besteleme ve Teori çalıştı. 2012 yılında düzenlenen 5.th Internationel Body Music Festival’de Mehveş EMEÇ önderliğinde “Alla Turca Bodies” adındaki Beden müziği ekibiyle Türkiye’nin Genç Yeteneklerini temsilen sahne aldı. Beden Müziği’nin öncü isimleri olan Keith TERRY, Fernando BARBA ve Danny BARBER’LA Atölye çalışmalarına katıldı. 2015 Haziran ayında Marmara Üniversitesinden mezun oldu.

 

2013 yılında acapella koro olan Ars Nova’yı kurdu. Ars Nova’nın kuruculuğu, genel sanat yönetmenliği ve şefliğini 7 sezon yürüttü. 2015 Şubat Ayında “Genç Koro Şefleri Akademisi”ne “Uygulamacı Katılımcı” olarak kabul edildi. Burada Şef Dr. Atilla Çağdaş DEĞER, Şef, Çiğdem AYTEPE, Yrd.Doç.Dr. Özgü BULUT Orkestra şefi, Orhun ORHON ile çalıştı. 16 Uygulamacı katılımcı arasından seçilen 5 uygulamacı katılımcı arasına girerek “Avrupa Koro Birliği”ne (European Choral Association/Europa Cantat) üye olma hakkı kazandı. Genç Koro Şefleri Akademisi 2 ve 3’e de Uygulamacı katılımcı olarak katıldı Sofia GİOLDASİ ile çalıştı. Mart 2015’te TRT İstanbul Radyosu Çok Sesli Gençlik Korosu’nun şeflik teklifini kabul etti 2014-2016 yılları arasında şeflik yaptı.

 

“Sevgi Her Şeydir” Köy Okulları Konserleri ve Projesinin kurucusu ve sorumlusudur. Güzel Sanatlar Liselerinde ve özel Sanat Okullarında koro öğretmenliği yaptı. Çalıştığı sanat okullarında ve bireysel olarak her yaştan insana piyano, keman, şan, ses terapisi eğitimleri verdi. SANSEV Minikler Korosunun şefliğini yapmaktadır. Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Performans Ana Sanat Dalı'nda yüksek lisansını tamamladı. "Türkiye'deki Amatör ve Profesyonel Koroların Çalışma Yöntemlerinin İncelenmesi" konulu tez çalışması yürütmüştür.

 

8EBF8946-09DB-4263-A523-F7B1CCE5BD58_Ori

Ayberk Oğul Konca​

2000 yılında Bursa’da doğdu. Müzik eğitimine 2014 yılında Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi’nde başladı. 2017-2018 eğitim yılında okulundan dereceyle mezun oldu ve aynı yıl Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Müzik Teorisi bölümünü dereceyle kazandı. 2020-2021 eğitim yılında Bahçeşehir Üniversitesi Konservatuar Müzik bölümünde %100 burslu olarak Kompozisyon ve Orkestra Şefliği alanında eğitim görmeye başladı.

 

Cemi’i Can Deliorman ve İnci Özdil gibi isimlerle çalışma ve prova gözlemciliği yapma fırsatı buldu. 3. ve 4. Walter Strauss Koro Şefliği Ustalık Sınıfı kapsamında Lorenzo Donati, Ragnar Rasmussen, Burak Onur Erdem ile çalıştı ve Devlet Çoksesli Korosunu yönetme fırsatı buldu. DMD Gençlik Korosu’nda 2 yıl yardımcı şeflik yaptı. 2019 yılında Fransa’nın Vaison-la Romaine şehrinde Choralies’in düzenlediği workshopta Jan Schumacher ile Brahms’ın Ein Deutsches Requiem eserini çalıştı.

Lise eğitimi boyunca 2015 yılında Avrupa Gençlik Korosu ve 2016 yılında Balkan Orkestrası başta olmak üzere birçok yurt içi ve yurt dışı konserde korist ve çellist olarak görev aldı. 2017-2018 sanat sezonunda Azerbaycan Devlet Sanatçısı Hasan Adıgüzelzade ile çatıştı. 2018-2019 sanat sezonunda Atilla Çağdaş Değer şefliğinde MÜZED Muammer Sun Karma Korosu ve Yiğit Deniz şefliğinde Jazzberry Tunes’ta korist olarak görev aldı.

 

2019 yılında, Masis Aram Gözbek’in kurucusu ve sanat yönetmeni olduğu, MAGMA & Boğaziçi Caz Korosu Ailesi korolarında başladığı eğitmenliğinin ve koristliğinin yanı sıra Kültürlerin Sesi projesi kapsamında İstanbul’da kurulan Ladino Koronun şefliğini sürdürmektedir ve Bahçeşehir Üniversitesindeki eğitimine devam etmektedir.

ŞAN VE SES EĞİTMENİ

Yeşim Arslan

1990 Antalya doğumlu. Müzik eğitimine 2001 yılında Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuvarı viyola bölümünde başladı. 2006-2009 yılları arasında Antalya Devlet Opera ve Balesi orkestra şefi Hakan Kalkan ile kompozisyon çalışmaları yürüttü. Şan eğitimini 2010-2016 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Opera Bölümünde Tuncay Kurtoğlu ile tamamladı. Çalışmalarına Eskişehir Çağfen Kolejinde Sanat Koordinatörü olarak devam etmektedir.

DANS VE HAREKET EĞİTMENi

Ekin Tunçeli

1989 yılında Denizli’de doğdu. Halk oyunları, sosyal latin, international latin dansları ile amatör olarak ilgilendi. 2007’de Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra Mimar Sinan Üniversitesi Çağdaş Dans bölümünde lisans eğitimine başladı . In The Heights (Lemur Sanat) ve RENT (Journey to Broadway) müzikallerinde oyuncu ve dansçı olarak yer aldı.

 

2014-2016 seneleri arasında Boğaziçi Caz Korosu’nda şarkı söyledi ve aynı dönemde Boğaziçi Caz Korosu ve Boğaziçi Gençlik Korosu’nun koreografilerini yapmaya başladı. Kendi çağdaş dans eserlerini üretmekte, dansçı ve performansçı olarak çeşitli eserlerde yer almakta ve amatör olarak lindy hop ile ilgilenmektedir.

KOLAYLAŞTIRICI EĞİTMEN

by Constanze Flamme_1.jpg

Aysu Erdoğdu Miskbay

 

Altı yaşından beri okur, yazar, on ikisinden beri gezer, çok güler, on sekizinden beri dalar, örgütler, kendini bildi bileli çizer, boyar, hayal kurar, şarkı söyler, dans eder ve oynar.

Hala faydasını görüp şükrettiği eğitimleri erken yaşta Hacettepe Çocuk Korosu ve müzikle başladı. ODTÜ’de elektrik-elektronik mühendisliği, dalış ve çeviri, Vlerick Yönetim Okulu’nda genel yönetim ve girişimcilik eğitimlerinin üzerine beden müziği, masal anlatıcılığı ve yaratıcı yazarlık eğitimleri aldı. Anadolu Jam ve Orta Doğu Jami ile başlayan çember, şiddetsiz iletişim ve topluluk oluşturma tecrübeleri, Council, Silahsız Savaşçılar, Kadınlar Şifadır ve ZEGG Forum eğitim ve pratikleri ile devam etti. Şu anda İçsel Doğum ile doulalık ve Yeşim Cimcöz Yazıevi ile yazarlık eğitimlerine devam etmekte.

2013 yılında Türkiye'nin ilk online ödünç alıp verme platformu olan Eşya Kütüphanesi’nin kurucularından oldu. Bu girişim ile, Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülleri'ne ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim desteğine layık görüldü; ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından Yükselen Yıldızlar programına iklim değişikliği konusunda seçilen ilk Türk oldu.

 

2017 yılında eşiyle birlikte çıktığı yedi aylık Latin Amerika seyahati sayesinde kariyerine ve yerleşik hayatına ara verdi. Yolculuk dönüşü hayattan anladıklarını yazıp çizdikleri ile anlatmaya başladı. 2014’ten bu yana Avrupa ve Ortadoğu’dan ortak yaratıma ve yeniliğe gönül veren sanatçı ve aktivistleri bir araya getiren Cultural Innovators Network’ün aktif bir üyesi. Kolaylaştırıcılık ve grafik kolaylaştırıcılık yaparak kendini, toplulukları ve toplumu keşfi sürmekte.