Mert Can Dursun

1996 Bursa’da doğdu. Zeki Müren GSL Müzik Bölümüne 1.’likle girdi. %100 burs ile kazandığı Bilgi Üniversitesi Müzik bölümü’nde kompozisyon çalışmalarına devam ederken, 3 sene boyunca Bahçeşehir Üniversitesi Koro Okulu'nda koro şefliği çalıştı. 2. Ankara Genç Koro Şefleri Akademisi'ne aktif şef olarak kabul edildi. 2019 yılında Almanya’da gerçekleşen Masterclass for Choral Conductors Marktoberdorf’a seçilen 13 aktif şeften biri oldu. 2020 Ocak ayında Devlet Çok Sesli Korosu ve şef Josep Vila i Casanas ile gerçekleşen 5. Walter Strauss Koro Şefliği Ustalık Sınıfı’na seçilen 6 aktif şeften biri oldu. Boğaziçi Üniversitesi'inde Kadınlar Korosu ve Klasik Müzik Korosu eş-şefliğini üstlendi. DMD Gençlik Korosu, ZMGSL Okul Orkestrası konuk şef olarak görev aldığı topluluklardandır.

Cemi'i Can Deliorman ve Burak Onur Erdem ile koro şefliği, ustalık sınıflarında Erwin Ortner, Josep Vila i Casanas, Zoltan Pad, Michael Reif, Georg Grün, Orhun Orhon ve Atilla Çağdaş Değer ile koro şefliği çalıştı.


Masis Aram Gözbek’in kurucusu ve Sanat Yönetmeni olduğu Boğaziçi Caz Korosu, Boğaziçi Gençlik Korosu ve MAGMA Oda Korolarında yardımcı şeflik, MAGMA Performansta eş şeflik, MAGMA Gençlik Korosu ve MAGMA Hazırlık'ta ve ayrıca ‘Yakaranlar’ tiyatro projesinde koro asistanlığı görevini sürdürmektedir. Aynı zamanda 2019 yılında Bilgi Üniversitesi bünyesinde kurulan Bi'koronun şefliğinin yapmaktadır.

İstanbul / Turkey - info@bogazicicazkorosu.com

2012'den bu yana

Yücel Kültür Vakfı

tarafından çalışma mekanı için destek verilmektedir.